Zastosowanie rur preizolowanych.

Rury preizolowane to typ rur zespolonych, fabrycznie wyposażonych w warstwę izolacyjną. Każda rura preizolowana składa się z wewnętrznej rury przesyłowej, zewnętrznej rury płaszczowej oraz warstwy izolacji pomiędzy nimi. Najczęściej izolacja wykonywana jest z pianki poliuretanowej, wtryskiwanej do obszaru pomiędzy rurą przewodową, a rurę osłonową. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści.

Zalety rur preizolowanych

Dzięki izolacji wewnętrznej rury tego typu znajdują zastosowanie w tworzeniu sieci przesyłowych, minimalizując nadmiernej utraty ciepła do otoczenia rurociągu. Warstwa izolacyjna oprócz izolacji cieplnej stanowi również świetną izolację akustyczną, tłumiąc hałas wywoływany przez przesyłane medium. Dodatkowo rury preizolowane jako system kompletny, nie wymagają dużego nakładu pracy na miejscu instalacji co znacząco skraca czas ich układania i obniża ryzyko błędów podczas montażu. Ponad to rury preizolowane charakteryzują się dużą odpornością na korozję, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno w rurociągach podziemnych, jak i naziemnych sieciach technologicznych.

Wykorzystywanie rur preizolowanych

Firma ELPLAST+ produkuje szeroki wachlarz rur preizolowanych znajdujących zastosowanie w budowie sieci przesyłowych w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej stosowane są w podziemnych i naziemnych sieciach technologicznych – wodociągowych i kanalizacyjnych – lecz znajdują one również zastosowanie w instalacji technologicznych i klimatyzacyjnych w podziemiach i na powierzchni zakładów górniczych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo rury preizolowane składające się z następujących zestawów rur:

  • PE-PU-PE
  • PE-ST-PU-PE
  • ST-PU-PE
  • PE-ST-PU-SPIRO
  • ST-PU-SPIRO

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych preizolowanych rur zespolonych z oferty firmy ELPLAST+.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.