Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie wodne jest drugim najpopularniejszym sposobem ogrzewania domu. Jakie korzyści wynikają z zastosowania tej metody zapewnienia ciepła?

Komfort termiczny

W przypadku ogrzewania podłogowego występuje tak zwany pionowy rozkład temperatury. Najwyższą temperaturę odczuwamy tuż przy samej podłodze, która w przyjemny sposób ogrzewa nogi. Natomiast na wysokości głowy ilość ciepła jest mniejsza. Rozkład taki jest najbardziej korzystny dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dodatkowo niższa temperatura powierzchni grzewczej powoduje, że w pomieszczeniu utrzymuje się wyższa wilgotność względna, a to w pozytywny sposób wpływa na drogi oddechowe człowieka. Prawidłowa wilgotność w pomieszczeniach to 40-60 procent. W okresie zimowym, kiedy intensywnie użytkowane są grzejniki, wilgotność może spaść nawet do 20 procent. W przypadku ogrzewania podłogowego takie zagrożenie nie występuje.

Oszczędność energii

Uzyskiwany dzięki ogrzewaniu podłogowemu prawidłowy rozkład temperatury powoduje, że temperatura w pomieszczeniach może zostać obniżona nawet o dwa stopnie Celsjusza bez zmniejszania komfortu termicznego. Oznacza to wymierne oszczędności energii zużywanej do ogrzewania. Szacuje się, że obniżenie temperatury o 1 stopień przynosi oszczędność około 6% procent energii. Obniżenie temperatury o dwa stopnie to rachunki niższe o około 12 procent.

Rury PE-RT

W ofercie Elplast+ znajdują się rury PE-RT, których doskonałe właściwości termiczne oraz wyjątkowa elastyczność sprawiają, że są doskonałym materiałem do wykonywania najwyższej jakości systemów ogrzewania podłogowego.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.