Właściwości rur PE-RT

Rury z polietylenu odpornego na wysoką temperaturę (PE-RT) są znane i stosowane w instalacjach od ponad 20 lat. Można więc powiedzieć, że jest to materiał już dobrze znany i sprawdzony. Dlaczego warto stosować rury PE-RT w instalacjach ogrzewania podłogowego jako alternatywę dla rur PE-X?

Doskonałe właściwości

Rury PE-RT mogą być z powodzeniem stosowane w instalacjach grzewczych, gdyż posiadają powłokę antydyfuzyjną, która zapobiega przenikaniu tlenu do ich wnętrza. W związku z tym nie występuje ryzyko korozji metalowych elementów instalacji.

Materiał, z którego wykonane są rury wykazuje bardzo dużą gładkość ścianek. Dzięki temu instalację cechuje zmniejszenie oporów przepływu oraz ryzyka zalegania osadów. Gładkość rur PE-RT jest zdecydowanie większa niż rur wykonanych z polietylenu sieciowanego lub polibutylenu.

Rury PE-RT cechuje wysoce długoterminowa wytrzymałość. W typowych warunkach pracy ogrzewania podłogowego prognozowany okres eksploatacji to do 50 do 100 lat. Oczywiście nie jest to wartość sprawdzona empirycznie. Jednak badanie instalacji pracujących od 20 lat nie wykazały żadnych zmian materiale, ani żadnych śladów degradacji. Instalacje te pracują bezawaryjnie i wydajnie.

Łatwy montaż i niska cena

Rury PE-RT są bardzo lekkie i niezwykle elastyczne, dzięki czemu ich montaż jest mało kłopotliwy. Mogą być układane nawet w niskich temperaturach, a przecież niejednokrotnie instalacja ogrzewania podłogowego układana jest w pomieszczeniach jeszcze nieogrzewanych.

Jedną z największych zalet rur PE-RT jest niewysoka cena. Dzięki ich zastosowaniu można dwukrotnie obniżyć koszt instalacji z zachowaniem najwyższej jakości i doskonałych parametrów eksploatacyjnych.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.