System drenażowy do ogrodu

Drenaż terenu zielonego pełni dwie istotne funkcje. Po pierwsze pozwala na odprowadzenie nadmiaru wody z terenów narażonych na częste zalania. Po drugie pozwala na akumulację wody deszczowej w okresach nasilonych opadów i wykorzystanie w czasie suszy. Prawidłowe gospodarowanie wodą opadową nie tylko ułatwia utrzymanie oczekiwanej estetyki ogrodu, ale przynosi również wymierne oszczędności.

Co jest potrzebne do skutecznego drenażu?

Na system drenażowy składa się kilka prostych elementów:

  • Sączków i wpustów deszczowych
  • Perforowanych rur drenażowych
  • Studzienki drenarskiej

Konserwacja systemu

Dobrze zaprojektowany i wykonany system może bezawaryjne funkcjonować przez wiele lat. Jednak w celu zapewnienia jego prawidłowego działania niezbędne jest zastosowanie zabezpieczeń przed zanieczyszczeniami i zamulaniem. W tym celu stosuje się między innymi geowłókninę, która zabezpiecza perforowane rury przed osadami. Natomiast studzienka drenażowa pełni rolę osadnikowa.

Studzienka ma także dodatkową funkcję, dzięki której możliwa jest konserwacja umieszczonego pod gruntem systemu – umożliwia ona konserwację całego układu. Dzięki niej można okresowo oczyszczać system z mułu oraz piasku. Studzienka znajduje zastosowanie również jako studzienka rewizyjna.

W ofercie Elplast+ znajdują się najwyższej jakości studzienki drenażowe wykonane z polietylenu. Użyty materiał sprawa, że są one odporne zarówno na ścieranie jak i korozję chemiczną, dzięki czemu stanowią niezawodny element systemu odwadniania. Zastosowana technologia sprawia, że ich montaż jest wyjątkowo prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.