Studzienki wodomierzowe

Studzienka wodomierza służy do zabudowy wodomierza i elementów armatury na przyłączach do sieci wodociągowej. Stosuje się ją wtedy, gdy nie ma możliwości zamontowania wodomierza wewnątrz budynku. Studzienka chroni wodomierz przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i wodno-gruntowych, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Cechy dobrej studzienki wodomierzowej

Studzienka wodomierzowa chroni elementy przyłącza przed zamarznięciem. Dlatego jej korpus i pokrywa powinny być odpowiednio izolowane i umożliwiać prawidłowe działanie urządzeń przy bardzo niskich temperaturach. Dodatkowo elementy te powinny wykazywać dużą wytrzymałość na obciążenia pionowe, gdyż chronią one wodomierz i armaturę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy studzienka jest zlokalizowana w pasie drogowym.

Kolejnym elementem na jaki warto zwrócić uwagę jest szczelność uniemożliwiająca infiltrację wód opadowych.

Studzienki z polietylenu

W naszej ofercie znajdują się studzienki wodomierzowe wykonane z polietylenu. Zastosowanie tego materiału gwarantuje dużą wytrzymałość na obciążenia oraz całkowitą szczelność. Studzienki posiadają izolowane pokrywy, a część z nich ma również izolowane korpusy, co zapewnia ochronę wodomierza i armatury przed zamarzaniem nawet przy temperaturze -30° C.

Oferujemy studzienki z dnem i bez dna sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach gruntowych. Ich konstrukcja umożliwia montaż nawet kilku wodomierzy, do których zapewniony jest dobry dostęp.

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.