Studnie z tworzyw sztucznych – charakterystyka

25Polietylen jest materiałem szeroko wykorzystywanym do produkcji różnych elementów instalacji wodnych. Dzięki swoim właściwościom polietylen i jego pochodne praktycznie wyparły inne materiały wykorzystywane wcześniej do tworzenia sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Po zdominowaniu rynku rur polietylen zaczął znajdować zastosowanie również w tworzeniu innych elementów kanalizacji. Rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez inwestorów są studzienki kanalizacyjne z PE.

Zalety studzienek kanalizacyjnych z PE

Głównymi zaletami studzienek kanalizacyjnych wykonanych z polietylenu jest ich niska waga. Studzienki wykonane z tworzywa sztucznego są dużo lżejsze od tradycyjnie stosowanych studni betonowych, dzięki czemu są dużo łatwiejsze zarówno w transporcie, jak i samej instalacji. Ich montaż nie wymaga angażowania ciężkiego sprzętu, dzięki czemu sam proces podłączenia studni do sieci jest szybszy i generuje mniej kosztów. Studzienki mogą być także dopasowywane do indywidualnych potrzeb instalacji, poprzez możliwość sferycznej zmiany położenia dopływów i odpływów studzienki. Dzięki zastosowaniu elastycznych przegubów gwarantują jednocześnie pełną szczelność. W parze z lekkością studzienek idzie także ich trwałość. Polietylen jest materiałem trwałym i wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie pozostaje na tyle elastyczny, że studzienka dostosowuje się swoim kształtem do aktualnego stanu gruntu, zmieniającego się pod wpływem zamarzania i konsolidacji gruntu. Dodatkowo studzienki PE nie korodują oraz są odporne na agresywne czynniki obecne w gruncie. Odpowiednia struktura ścianek studni kanalizacyjne PE chroni ją przez wypieraniem jej z gruntu przez unoszące się wody gruntowe.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.