Rury PE – odporne na bakterie, grzyby, lekkie i szybkie w montażu

Rury z polietylenu na przestrzeni lat stały się podstawowym materiałem wykorzystywanym do budowy sieci wodociągowych. Dzięki ich unikalnym właściwości wykorzystuje je się między innymi do budowy rurociągów służących do rozprowadzania wody pitej, instalacji wody użytkowej oraz jako rury kanalizacyjne odprowadzające ścieki. Polietylen jest materiałem neutralnym względem wody i niewrażliwym na zmianę jej stężenia pH. Gładka powierzchnia wewnętrzna rur PE sprawia, że charakteryzują się one niskim współczynnikiem tarcia. Powoduje to, że rury tego typu, nie porastają kamieniem, nie zalegają w nich bakterie oraz grzyby. Ponadto rury PE, ze względu na swoją dużą odporność chemiczną są niezwykle odporne na korozję.

Szczelna i bezpieczna instalacja wodociągowa z rur PE

Dodatkowo materiał ten ze względu na swoją niską wagę i dużą elastyczność jest łatwy w montażu,
a specyfika połączeń rur PE pozwala na ich łatwą modyfikację, czy demontaż. Rury PE są rurami termoplastycznymi, dającymi się łączyć ze sobą za pomocą zgrzewania elektrooporowego lub zgrzewania doczołowego, dobieranych w zależności od średnic łączonych rur. Szeroki wybór kształtek sprawia, że z łatwością można stworzyć z nich rurociąg w dowolnym kształcie. Kształtki wykorzystywane do łączenie rur PE, wykonane są z tego samego materiału co rury. Pozwala to na wykonywanie jednorodnych połączeń, dających efekt w pełni ciągłego rurociągu o identycznych właściwościach w każdym miejscu, na swojej długości.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.