Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie także rekreacja i odpoczynek nad wodą. Aby uatrakcyjnić linie brzegową rzeki czy jeziora, warto pomyśleć o instalacji modułowego pomostu pływającego. To nowoczesne rozwiązanie coraz częściej wygrywa w konfrontacji z tradycyjnymi pomostami wykonanymi ze stali, drewna lub betonu. Dlaczego? Ponieważ niesie to ze sobą wiele korzyści dla potencjalnego nabywcy.
Zalety modułowych pomostów pływających
Niewątpliwą zaletą modułowych pomostów pływających jest ich bardzo prosty montaż. Aby zainstalować pomost nie potrzebujemy wsparcia ciężkiego sprzętu ani wykwalifikowanej ekipy. Cały proces instalacji zabiera kilka godzin. Co więcej, lekka i modułowa konstrukcja pływaków, które są podstawą budowy pomostów, pozwala dowolnie zmieniać ich konfigurację z sezonu na sezon. Dzięki temu, można tworzyć przystanie cumownicze, pomosty rekreacyjne czy kładki spacerowe – w zależności od aktualnych potrzeb oraz możliwości, jakie daje linia brzegowa. Również proces demontażu pomostu po skończonym sezonie jest niezwykle prosty. Nie trzeba się martwić o ewentualne zniszczenia spowodowane przez płynące rzeką kawałki kry czy lód okrywający jezioro.
Warto także zaznaczyć, że modułowe pomosty pływające mogą być rozbudowywane o liczne dodatkowe akcesoria. Należą do nich barierki, drabinki czy najazdy przeznaczone dla skuterów wodnych i kajaków. Można je także wykorzystywać do budowy zamkniętych kąpielisk na akwenach – dzięki możliwości instalacji dodatkowych elementów oraz antypoślizgowej powierzchni, powstaje perspektywa realizacji bezpiecznych miejsc do kąpieli i odpoczynku.
Wśród cech, które wyróżniają modułowe pomosty pływające znajduje się także zgodność z zasadami ekologii. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomostów, są one przyjazne środowisku – dzięki temu, iż są one wykonane z tworzywa sztucznego oraz nie wymagają konserwacji – nie zanieczyszczają wody przez kontakt z rdzą, farbą czy impregnatami. Dodatkowo, mogą zostać poddane procesowi recyklingu jeśli zajdzie taka potrzeba.