Przystań dla kajaku, pomost pływający, port i wiele więcej, czyli co budujemy z polietylenu

Polietylen jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych, które znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Powszechnie znane są jego zalety jako doskonałego materiału do wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnych. Lecz pewnie niewiele osób kojarzy to popularne tworzywo ze sportami wodnymi. Tymczasem właściwości polietylenu powodują, że z powodzeniem może być on wykorzystywany jak podstawowy budulec pomostów, przystani lub portów najazdowych.

Zastosowanie polietylenu w konstrukcjach tego typu daje wiele korzyści. Po pierwsze wykorzystuje się go przede wszystkim w konstrukcjach pływających, które nie musza być trwale związane z podłożem. Dzięki temu montaż pomostów lub portów jest bardzo prosty i mało czasochłonny. Równie prosty jest ich demontaż, bo w odróżnieniu od pomostów klasycznych te wykonane w polietylenu można demontować i przenosić.

Pomosty pływające i porty dostępne są w seriach nisko i wysokoburtowych. Te pierwsze wykorzystywane są przy budowie przystani dla kajakarzy i wioślarzy, natomiast wersje wysokoburtowe znajdują zastosowanie w infrastrukturze  służącej jachtom i łodziom.

Pomosty wykonane z polietylenu mogą być wyposażone na przykład w barierki, drabinki lub knagi. Elementy te powodują, że pomosty pływające są w pełni funkcjonalne i doskonale sprawdzają się na każdej przystani. A dodatkową ciekawostką jest to, że pomost polietylenowy może być pokryty okładziną z desek drewnianych, dzięki czemu zaspokoi potrzeby wszystkich- nawet największych tradycjonalistów.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.