Polietylen jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych, które znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Powszechnie znane są jego zalety jako doskonałego materiału do wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnych. Lecz pewnie niewiele osób kojarzy to popularne tworzywo ze sportami wodnymi. Tymczasem właściwości polietylenu powodują, że z powodzeniem może być on wykorzystywany jak podstawowy budulec pomostów, przystani lub portów najazdowych.
Zastosowanie polietylenu w konstrukcjach tego typu daje wiele korzyści. Po pierwsze wykorzystuje się go przede wszystkim w konstrukcjach pływających, które nie musza być trwale związane z podłożem. Dzięki temu montaż pomostów lub portów jest bardzo prosty i mało czasochłonny. Równie prosty jest ich demontaż, bo w odróżnieniu od pomostów klasycznych te wykonane w polietylenu można demontować i przenosić.
Pomosty pływające i porty dostępne są w seriach nisko i wysokoburtowych. Te pierwsze wykorzystywane są przy budowie przystani dla kajakarzy i wioślarzy, natomiast wersje wysokoburtowe znajdują zastosowanie w infrastrukturze służącej jachtom i łodziom.
Pomosty wykonane z polietylenu mogą być wyposażone na przykład w barierki, drabinki lub knagi. Elementy te powodują, że pomosty pływające są w pełni funkcjonalne i doskonale sprawdzają się na każdej przystani. A dodatkową ciekawostką jest to, że pomost polietylenowy może być pokryty okładziną z desek drewnianych, dzięki czemu zaspokoi potrzeby wszystkich- nawet największych tradycjonalistów.