Pomosty pływające – 4 powody, dla których warto się w nie zaopatrzyć.

Modułowe pomosty pływające z polietylenu to świetny pomysł na uczynienie brzegu jeziora lub rzeki bardziej atrakcyjnymi dla osób wypoczywających nad wodą. Systemy tego typu niosą ze sobą wiele korzyści, coraz częściej wypierając klasyczne rozwiązania w postaci pomostów wykonanych z drewna, stali, czy betonu. Co sprawia, że pomosty modułowe z PE są tak często wybierane przez inwestorów? Przyjrzyjmy się  głównym zaletom pomostów pływających

Trwałość

Co najważniejsze pomosty z polietylenu są trwałe i estetyczne. W przeciwieństwie do pomostów drewnianych nie wymagają sezonowej konserwacji. Dzięki odporności polietylenu na działanie wody i słońca, nie trzeba ich impregnować. Struktura polietylenu utrudnia osiadaniu na jego ściankach glonów i porostów, dzięki czemu pozostają one w stanie nienaruszonym przez długi okres czasu. Pomosty modułowe można także bez problemu demontować na zimę, unikając tym samym zniszczenia ich przez pokrywający jezioro lód, czy spływające rzeką kry.

Łatwość w montażu

Łatwy i szybki demontaż jest kolejną niekwestionowaną zaletą pomostów modułowych. Ich instalacja nie wymaga specjalnego przygotowania i może zostać przeprowadzona bez konieczności angażowania specjalistycznej ekipy montażowej. Pomosty tego typu mogą być dodatkowo rozbudowywane o kolejne elementy, dostosowując je do aktualnych potrzeb. W razie konieczności pomosty pływające mogą być również przeniesione w inne miejsce, bez obawy o uszkodzenie, czy dopasowanie do nowego miejsca.

Wielofunkcyjność

Dzięki szerokiemu wachlarzowi elementów dodatkowych oraz możliwości dowolnej konfiguracji modułów modułowe pomosty pływające mogą być z powodzeniem wykorzystywane w różnych celach. Świetnie sprawdzają się po prostu jako rekreacyjne miejsce wypoczynku. Możliwość montażu barierek oraz antypoślizgowa powierzchnia pozwala na bezpieczne korzystanie z nich podczas spacerów, czy opalania się. Bez problemu mogą pełnić rolę pomostów cumowniczych dla kajaków, łódek, czy skuterów wodnych, dzięki specjalnym najazdom.

Ekologiczność

Pomosty polietylenowe  są przyjazne środowisku. W odróżnieniu do tradycyjnych pomostów z drewna i stali nie zanieczyszczają wody przez kontakt z rdzą, impregnatami, czy farbami. Dodatkowo, gdy zajdzie taka potrzeba, pomosty polietylenowe mogą zostać poddane procesowi recyclingu. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pływającymi pomostami modułowymi i ich osprzętem, dostępnymi w ofercie firmy ELPLAST+.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.