Ochrona instalacji rurami osłonowymi dwudzielnymi.

Rury osłonowe to produkty, stworzone z myślą o ochronie poprowadzonych przez nie przewodów przed czynnikami zewnętrznymi. Wykonane z różnych odmian polietylenu rury osłonowe mają za zadanie zabezpieczyć znajdujące się w nich przewody przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, czy obciążeniami termicznymi. Rury osłonowe PE najczęściej wykorzystuje się w zabezpieczaniu instalacji telekomunikacyjnych, instalacji energetycznych niskiego napięcia, systemów sterowania i sygnalizacji, sieci teleinformatycznych. Mogą być stosowane zarówno jako rury schowane w gruncie, jak i na powierzchniowo.

Rury osłonowe z możliwością rozkładania

Szczególnym rodzajem rur osłonowych są rury dwudzielne. Rury tego typu charakteryzują się profilowanym, wzdłużnym przecięcie wykonanym na całej ich długości, dzięki któremu mogą być otwierane i zamykane. Takie rozwiązania pozwala na łatwe wprowadzanie lub wyjmowanie kabla bez konieczności przepychania. Produkowane metodą wytłaczania z polietylenu HDPE lub polipropylenu osłonowe rury dwudzielne oferowane przez Elplast+ dostępne są w 3 metrowych odcinkach, w zakresie średnic zewnętrznych od Ø 58 do Ø 225 mm. Rury osłonowe dwudzielne są szybkie i łatwe w montażu. Innymi zaletami tego typu rur jest obniżenie kosztów oraz zminimalizowanie do minimum czasu potrzebnego na usunięcie uszkodzeń powstałych w kanalizacji kablowej. Przy wykorzystaniu rur dwudzielnych w instalacjach osłonowych maleje również ryzyko uszkodzenia sprawnych kabli podczas usuwania uszkodzenia samej rury.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.