Niewielki ciężar, łatwość montażu i recykling, czyli dlaczego warto stosować rury RHDPE

Rury RHDPE stosuje się w kanalizacjach wtórnych oraz  prowadzonych bezpośrednio w gruncie telekomunikacyjnych rurociągach kablowych. Rury wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości, dzięki czemu doskonale zabezpieczają układane kable.

Zalety rur RHDPE

Rury RHDPE dzięki niewielkiemu ciężarowi są łatwe w montażu i utrzymaniu. Ich elastyczność powoduje, że mogą być układane nawet w trudno dostępnych miejscach, a zastosowana technologia łączenia sprawia, że rozbudowa rurociągu nie stanowi problemu.

Pomimo niewielkiej wagi wykazują doskonałą trwałość. Rury RHDPE są odporne na:

  • uszkodzenia mechaniczne
  • niskie temperatury
  • korozję
  • agresywne czynniki występujące w gruncie.

Dzięki zastosowaniu polietylenu wysokiej gęstości rury są doskonale szczelne.

Zaletą jest to, że wykonane są z materiałów, które można poddawać recyclingowi. Dlatego są produktem ekologicznym.

Specjalne rodzaje rur osłonowych

W zależności od wymagań dotyczących realizowanej inwestycji, możliwe jest zastosowanie specjalnych typów rur RHDPE.

Rury RHDPE UV do stosowania w miejscach, gdzie wymagana jest odporność na działanie promieniowania ultrafioletowego. Najczęściej wykorzystywane są do ochrony kabli na powierzchni ziemi.

Rury trudnopalne RHDPEt do stosowania w miejscach, w których wymagana jest niepalność materiałów budowlanych. Zastosowanie znajdują w obiektach użyteczności publicznej oraz w miejscach o zwiększonym zagrożeniu pożarowym.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.