Niewielki ciężar, doskonała szczelność, łatwość montażu i inne cechy rur RHDPE.

Produkowane są z polietylenu dużej gęstości (HDPE od angielskiego High Density Polyethylene) rury RHDPE to materiał często wykorzystywany przy budowie telekomunikacyjnych rurociągów kablowych, wtórniki w kanalizacji teletechnicznej pierwotnej , czy kanałów technologicznych. Tym co charakteryzuje rury RHDPE jest ich wewnętrzna powierzchnia, stworzona pod kątem obniżenia współczynnika tarcia. Problem tarcia rozwiązywany jest w nich jest na dwa sposoby. Po pierwsze, wnętrze rur może być pokryte specjalną warstwą poślizgową, wykonaną ze specjalnie dobranego tworzywa, ułatwiającego przeciąganie kabli przez rurę. Drugim sposobem obniżenia tarcia kabla o powierzchnię rury jest jej wzdłużne rowkowanie, pomagające prowadzić kable przez środek rury.

RHDPE wytrzymałe rury o wszechstronnym zastosowaniu

Rury RHDPE występują w szerokiej palecie rozmiarów. Podstawowe średnice rur RHDEP dostępnych na rynku to 25, 32, 40 i 50 mm. Poza łatwością zaciągania, czy wdmuchiwania przez nie kabli materiał ten odznacza się ponad to wieloma zaletami. Przede wszystkim rury tego typu charakteryzuje niezwykle wysoka szczelność, dzięki czemu ułożone wewnątrz nich kable, nie wystawione są na ryzyko wilgoci. Rury wykonane z HDPE odporne są również na inne czynniki zewnętrzne: uszkodzenia mechaniczne, korozję, wpływ kwaśnego i zasadowego środowiska oraz niskie temperatury. Sprawia to, że z powodzeniem można je stosować do budowy rurociągów pod ziemią. Wysokiej trwałości rur RHDPE towarzyszy niewielka masa, co ułatwia ich montaż. Jednolita konstrukcja rur minimalizuje ich możliwość uszkodzenia oraz ułatwia ich naprawę i łączenie. Ponad to rury RHDPE są materiałem ekologicznym, gdyż nadają się do wielokrotnego recyklingu.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.