Montaż z użyciem rur PE – dlaczego warto?

Rury z polietylenu są materiałem powszechnie wykorzystywanym do tworzenia nowoczesnych rurociągów. Z rur PE wykonuje się różnego rodzaju sieci wodociągowe transportujące wodę pitną oraz użytkową. Stosuje się je do tworzenia sieci centralnego ogrzewania, instalacji nawadniających, czy wodociągów wykorzystywanych do celów przemysłowych. Rury PE znajdują także zastosowania przy realizacji gazociągów, transportujących paliwa gazowe, a także przewodów kanalizacyjnych. Powodem tej popularności rur polietylenowych jest ich trwałość, elastyczność oraz niezwykle szczelne połączenia.

Zalety rur i kształtek PE.

Polietylen jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz nie podatnym na korozję i wpływ czynników chemicznych. Dzięki dużej elastyczności rur PE, można je z łatwością transportować i instalować. Dzięki wykorzystaniu kształtek dedykowanych rurom PE, wykonanym z tego samego materiału uzyskuje się szczelne połączenia, dające efekt jednolitego rurociągu, nie wymagającego konserwacji połączeń. Poszczególne elementy rurociągów PE mogą być łączone ze sobą różnymi metodami – zgrzewania doczołowego lub elektrooporowego bądź przy wykorzystaniu kształtek zaciskowych. Rury PE świetnie łączą się nie tylko ze sobą, ale bezproblemowo nadają się także do łączenia z armaturą i rurociągami wykonanymi z innych materiałów. Do tego wykorzystuje się między innymi kształtki kołnierzowe, złączki skręcane, czy kształtki przejściowe. Rury i kształtki PE są produktami łatwo dostępnymi oraz stosunkowo tanimi, co sprawia, że technologia ta jest niezwykle opłacalna.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.