Montaż instalacji wewnętrznych z użyciem złączek do rur PE

Rury z polietylenu to obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do budowy wewnętrznych instalacji wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Ich popularność wynika z trwałości oraz łatwości montażu. Rury z polietylenu posiadają w porównaniu z rurami wykonanymi z innych materiałów, niski ciężar właściwy, są również przy tym bardziej elastyczne oraz odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Niska waga oraz elastyczność rur sprawiają, że ich transport i montaż nie sprawiają dużych problemów. Polietylen jest materiałem odpornym na wysokie ciśnienie, czynniki biologiczne i chemiczne oraz ścieranie mechaniczne. Rury z PE mogą być eksploatowane bezawaryjnie, co najmniej 50 lat, a po zakończeniu ich eksploatacji, nadają się do recyklingu.

Łączenie rur PE

Rury polietylenowe można łączyć, ze sobą na wiele różnych sposobów: przez zgrzewanie – doczołowe, elektrooporowe, czy polifuzyjne – oraz połączenia kołnierzowe. Kształtki do rur PE wykonane są z tego samego materiału co rury, co sprawia, że ich łączenia są niezwykle szczelne i nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Dodatkowo szeroki wybór kształtek, takich jak kolanka, łuki segmentowe, trójniki, czwórniki, uskoki, czy redukcje, pozwala na dowolne kształtowanie rurociągów, dopasowując ich ostateczny kształt do warunków zabudowy i projektu. Rury PE o mniejszych przekrojach można z powodzeniem łączyć ze sobą również za pomocą złączek skręcanych. Tego typu złączki mogą być z łatwością montowane i demontowane bez obawy o uszkodzenie złączki i wykorzystane ponownie.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.