Montaż instalacji sztucznego naśnieżania z wykorzystaniem rur PE.

Instalacje sztucznego naśnieżania są systemami, bez których trudno dziś wyobrazić sobie jakikolwiek ośrodek narciarski. Brak naturalnego śniegu powoduje zmniejszenie ruchu turystów nastawionych na białe szaleństwo, a co za tym idzie duże straty finansowe dla ośrodków, a produkcja własnego śniegu jest pewnym zabezpieczeniem przed skutkami kapryśnej pogody. Jednym z najbardziej opłacalnych systemów sztucznego naśnieżania są instalacje wykonane z rur i kształtek z PE.

Zalety systemów naśnieżania z polietylenu.

Wybór materiału odpowiedniego do stworzenia trwałego i skutecznego systemu sztucznego naśnieżania jest kwestią kluczową. Rury łączące lance, armatki śnieżne i inne elementy instalacji muszą wytrzymywać wysokie ciśnienie wody oraz być odporne na trudne warunki klimatyczne, skaliste, strome zbocza stoku narciarskiego, a także na korozję. Doskonałym materiałem do wykonania rurociągów łączących poszczególne elementy systemu naśnieżania, są rury PE. Największymi zaletami rur z tego materiału jest ich duża wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, połączona z niską wagą rur oraz ich dużą elastycznością. Odporne na ścieranie, korozję i uszkodzenia mechaniczne rury PE przetrwają wiele sezonów. Elastyczność rur polietylenowych niesie ze sobą wygodę związaną z brakiem konieczności używania kolan w tworzeniu rurociągów. Zamiast wykorzystywać kształtki, można wyginać rurę na całej jej długości. Rury do systemów naśnieżania naszej produkcji sprzedajemy w kręgach lub w odcinkach prostych o długości 6 lub 12 metrów. Oczywiście rurociągi do instalacji naśnieżania można kształtować w dowolny sposób używając dedykowanych im kształtek. W ofercie kształtek PE firmy Elplast+ znajdziecie Państwo trójniki (w tym trójniki hydrantowe), kolana o różnym stopniu nachylenia, połączenia kołnierzowe do połączenia z pompą lub armaturą oraz przejścia na gwint do połączenia rur PE z elementami metalowymi. Wszystko to sprawia, że rury PE do budowy instalacji sztucznego naśnieżania montuje się bezproblemowo.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.