Kiedy stosujemy rury RHDPE?

Rury wykonane z polietylenu dużej gęstości znajdują szerokie zastosowanie w branży teletechnicznej. Dzięki połączeniu wysokiej wytrzymałości i małego ciężaru, są łatwe w montażu oraz idealnie nadają się do tworzenia równego rodzaju rurociągów. Głównie wykorzystuje je się do budowy rurociągów światłowodowych lub  do osłony innych kabli teletechnicznych. Często wykorzystuje się je w instalacjach jako wtórnik w kanalizacji teletechnicznej pierwotnej lecz świetnie sprawdzają się również instalowane bezpośrednio w ziemi jako rurociąg kablowy. Rury RHDPE mogą stanowić również element kanałów technologicznych złożonych z kilku rur osłonowych, różnego typu. Wewnętrzna powierzchnia rur RHDPE pokryta jest specjalną warstwą poślizgową lub wzdłużnie rowkowana. Pozwala to na zmniejszyć współczynnik tarcia we wnętrzu rury, a co za tym idzie ułatwić przeciąganie lub wdmuchiwanie kabli.

Zalety rur RHDPE

Rury RHDPE swoją popularność zawdzięczają doskonałej odporności na czynniki zewnętrzne. Polietylen dużej gęstości to materiał o dobrej wytrzymałości mechanicznej, nie poddający się korozji oraz odporny na kwaśne i zasadowe czynniki występujące w gruncie. Nie straszna mu również wilgoć (rury RHDPE są szczelne) i niskie temperatury, dzięki czemu mogą być one instalowane bezpośrednio w gruncie. Ponad to rury wykonane z HDPE są łatwe w montażu, dzięki małemu ciężarowi i dobrej elastyczności, można je instalować w trudnych warunkach oraz łatwo rozbudowywać. Polietylen jest materiałem nadającym się do recyklingu, co sprawia, ze rury RHDPE są materiałem ekologicznym.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.