hero slide

ELPLAST+

Ponad 30 lat produkcji
wyrobów z tworzyw sztucznych

hero slide

ELPLAST+

Spełniając oczekiwania naszych Klientów uruchomiliśmy
także czeską wersję strony www.rotonadrze.cz

Zostaw swój kontakt

Produkty z tworzyw sztucznych

rurki Rury

Rury

studnie Studnie

Studnie

pomost Pomosty pływające i osprzęt

Pomosty pływające i osprzęt

rury Victaulic

Victaulic

ksztaltka Kształtki

Kształtki

kolano Złączki

Złączki

x

Rury

Studnie

Pomosty pływające i osprzęt

Rury

„ELPLAST+” Sp. z o. o. jest producentem rur z polietylenu oraz polipropylenu dla szerokiej gamy zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową.

Studnie

„ELPLAST+” Sp. z o.o. produkuje z polietylenu metodą rotoformowania studzienki  przeznaczone do budowy zewnętrznych systemów kanalizacji grawitacyjnej (sanitarnej i deszczowej), ciśnieniowej, drenażowej i wodociągowej a także kanalizacji teletechnicznej-studnie SKO-1-PE.

Pomosty pływające i osprzęt

ELPLAST+” Sp. z o.o produkuje system pomostów pływających rotoformowanych z polietylenu służących do budowy przystani dla kajaków, rowerków , jachtów, basenów pływających scen, platform itp. Nowatorstwo naszego rozwiązania, polega na wyeliminowaniu drewna i stali jako materiałów mało efektywnych i zastąpieniu ich estetycznymi i nie wymagającymi konserwacji elementami z tworzywa sztucznego.

Victaulic

Technologia Victaulic, oparta na wielu patentach, zapewnia doskonałą elastyczność (lub sztywność – wg potrzeb) konstrukcji, posiada zdolność zmniejszenia skutków tąpnięć, wibracji i hałasu. Dzięki tym własnościom została zastosowana w wielu najbardziej wymagających instalacjach w Polsce i na świecie np. w górnictwie, na terenach sejsmicznych, platformach wydobywczych i innych.

Kształtki

„ELPLAST+” Sp. z o.o. oferuje kształtki segmentowe wykonane z rur polietylenowych (HDPE) klasy PE 80 i PE 100 (również RC). Kształtki przeznaczone są do budowy sieci przeznaczonych do przesyłania wody do spożycia przez ludzi, przesyłania wody przed jej uzdatnianiem, ciśnieniowej kanalizacji deszczowej i sanitarnej, kanalizacyjnych systemów podciśnieniowych oraz przesyłania wody do innych celów.

Złączki

Oferujemy złączki zaciskowe skręcane polipropylenowe (złącza proste, redukcyjne, kolana, trójniki, złączki z gwintami, itd.) przeznaczone do montażu instalacji wewnętrznych oraz sieci wodociągowych z rur polietylenowych. Złączki tego typu są stosowane również w instalacjach przemysłowych i w rolnictwie (nawadnianie).

Victaulic

Kształtki

Złączki

ELPLAST+ - Tworzywa sztuczne
przetwórstwo i produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

 • ELPLAST+ Sp. z o.o. jest polską produkcyjną firmą rodzinną. Zakład produkcyjny i siedziba Spółki zlokalizowane są w Jastrzębiu-Zdrój. Firma posiada również biuro reprezentacyjne w Warszawie. Spółka działa na rynku od 1999 roku, sprzedając zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Działa w branży przetwórstwa i produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, głównie polietylenu i polipropylenu, posiada park maszynowy składający się z 12 linii produkcyjnych dla procesów wytłaczania i rotoformowania.

 • Specjalizuje się w produkcji rur, studni i wielkogabarytowych elementów dla przemysłu, górnictwa, sieci wodociągowo-kanalizacyjnych, telekomunikacji i energetyki oraz systemu pływaków i rur do hydrotransportu . Od kilku lat rozwija również segment produkcji dla branży rekreacyjnej w zakresie  sprzedaży tworzywowych pomostów pływających, portów -slipów najazdowych dla skuterów wodnych, kąpielisk pływających na otwartych akwenach. Spółka produkuje również wyroby niszowe, nietypowe na specjalne zamówienia i wymagania klientów.

  Jako główny przedmiot działalności można wskazać produkcję następującego asortymentu produktowego (portfolio):

  – Rury o średnicy do 400mm, kształtki i studnie do budowy sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, teletechnicznych, energetycznych oraz rurociągów przemysłowych i górniczych o specjalnych wymaganiach,
  – Rury o średnicy do 110mm i złączki do budowy instalacji: ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania,
  – Rury do ogrzewania podłogowego,
  – Rury do nawadniania upraw i zieleni,
  – Rury do instalacji sprężonego powietrza,
  – Rury do instalacji mrożenia lodowisk i naśnieżania stoków narciarskich,
  – Rury i pływaki  do hydrotransportu,
  – Studnie kanalizacyjne i wodomierzowe z polietylenu,
  – Modułowe pomosty pływające z tworzywa,
  – Porty (slipy) najazdowe dla skuterów wodnych.

Aktualności
Aktualności
III Europejski Kongres Jakości
W III Europejskim Kongresie Jakości wzięło udział blisko 200 uczestników i 16 prelegentów, w tym goście z zagranicy. Kongres odbył się 28 marca 2017r. w Hotelu Monopol w Katowicach, a hasłem przewodnim spotkania była "Jakość w praktyce". "Elplast+" Sp. z o.o. została nagrodzona Srebrną Statuetką oraz Certyfikatem JAKOŚCI ROKU, przyznawanym firmom, organizacjom, instytucjom naukowo-badawczym, których produkty, usługi czy rozwiązania charakteryzuje wysoka jakość.
Targi Wiatr i Woda 2017
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas trwania Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” w Warszawie w dniach 16-19.03.2017 za tak liczne przybycie. Wierzymy, że uzyskali Państwo odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, bądź zainteresowaliśmy Państwa nowymi rozwiązaniami. Mamy nadzieję, że rozpoczęte rozmowy, przerodzą się w projekty zakończone sukcesem.
Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr...
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w hali A w dniach od 16.03.2017 do 19.03.2017 na Targach Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” 2017, odbywających się w Warszawie w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c . Na naszym stoisku zaprezentujemy: system modułowych pomostów pływających z polietylenu, porty najazdowe dla skuterów, system pływających basenów, pomosty na pływakach z polietylenu z konstrukcją nośną i pokładem z drewna.
Wielki Bal Charytatywny Infrastruktury i Budownictwa
W sobotę 21 stycznia w salach Hotelu Hilton odbył się I. Wielki Charytatywny Bal Karnawałowy Środowiska Infrastruktury i Budownictwa. Bal był też miejscem inauguracji obchodów 25-lecia Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Uczestniczyło w nim blisko ćwierć tysiąca osób z firm i instytucji zajmujących się na co dzień tworzeniem polskiej infrastruktury. Obecni byli również przedstawiciele innych firm, będących sympatykami i interesariuszami tego obszaru biznesu. W ramach Balu odbyła się aukcja charytatywna, przygotowana i przeprowadzona wspólnie przez PZPB i Dom Aukcyjny Art In House. Zysk z Aukcji, który wyniósł blisko 60 tys. złotych, zostanie przekazany na cel charytatywny. Uroczyście informujemy, że firma ELPLAST+ Sp. z o.o. również była uczestnikiem Wielkiego Balu i zarazem brała czynny udział w aukcji charytatywnej.
Poznań na sportowo!
18 października 2016 r. w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich miały miejsce kolejne Regionalne Warsztaty Klubu Sportowa Polska na których byliśmy obecni. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.  Była to również okazja do spotkania się przedstawicieli samorządów, którzy zarządzają infrastrukturą sportowo-rekreacyjną oraz planują budowę lub modernizację obiektów sportowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i obecność na naszej prezentacji pt. "Aktywna Woda z ELPLAST+" zagospodarowanie akwenów wodnych poprzez budowę nowoczesnych kąpielisk na akwenach oraz przystani cumowniczych na bazie modułowych pomostów pływających. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do współpracy Marzena Kern-Michalczuk Kierownik Sprzedaży Sport&Rekreacja Elplast + Sp. z o. o. tel. 502 686 337 email:marzena.kern@elplastplus.pl
ENERGETAB w Bielsku-Białej
W dniach 13-15 września „ELPLAST+” Sp. z o.o. uczestniczyła jako wystawca w kolejnej edycji Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB. Na stoisku zaprezentowaliśmy szeroki asortyment produktów ELPLAST+ dla telekomunikacji i energetyki - m. in. nowe zasobniki kablowe ZZ-PE typu MIKRO oraz zasobniki uniwersalne typu A2 i B2. Nasze stoisko odwiedziło wielu kontrahentów i gości, za co serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy do współpracy.          
Europrodukt
nagroda
nagrody
gazele biznesu
produkt na medal
jakość roku
nagroda
EUROPRODUKT

Tytuł  EUROPRODUKT za modułowe pomosty pływające z polietylenu do rekreacji wodnej i hydrotransportu. Tytuł ten został nadany przez Kapitułę Ministerstwa Gospodarki oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, które potwierdza europejski poziom firmy oraz najwyższą jakość naszych wyrobów i usług.

CZARNY DIAMENT

„Czarny Diament” jest wyróżnieniem przyznawanym za osiągnięcia gospodarcze, technologiczne, w ochronie środowiska, przeciwdziałania bezrobociu, wspieraniu inicjatyw społecznych i współpracy z samorządem terytorialnym. Wśród laureatów zasłużonych dla rozwoju regionu znalazła  się również nasza firma „Elplast+” Sp. z o.o.

JAKOŚĆ ROKU 2016

Certyfikat Jakość Roku 2016 za polietylenowe meble ogrodowe nadany przez kapitułę magazynu Quality Today.

GAZELE BIZNESU

W uznaniu wysokiej dynamiki wzrostu „ELPLAST+” Sp. z o. o. po raz kolejny uzyskała wyróżnienie w konkursie „Gazele Biznesu” organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu” na podstawie rankingu opracowanego przez firmę COFACE.

PRODUKT NA MEDAL 2014

„Produkt na medal” przyznany za Tworzywowe pomosty i baseny pływające na otwartych akwenach. Wyróżnienie zostało przyznane przez Kapitule Konkursu Klub Sportowa Polska, podczas odbywających się w targów BUDMA w Poznaniu

JAKOŚĆ ROKU 2015

Na II Europejskim Kongresie Jakości w Warszawie nasza firma ponownie została uhonorowana certyfikatem JAKOŚĆ ROKU 2015 w kategorii produkt – tym razem za System Modułowych Pomostów Pływających.
Certyfikat jest przyznawany przez Fundację Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych.

JAKOŚĆ ROKU 2016

PRODUKT NA MEDAL 2016 za produkowane przez nas PORTY NAJAZDOWE DLA SKUTERÓW WODNYCH.

ZAKŁAD AKWAKULTURY

dr hab. inż. Jacek Sadowski

„KRUSZGEO” S. A.

mgr inż. Jan Bator
Kupując pomost  firmy „ELPLAST+” Sp. z o.o. otrzymaliśmy produkt bardzo wysokiej jakość, w pełni spełniający nasze oczekiwania. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, iże planując w najbliższym czasie dalszą rozbudowę naszego zaplecza techniczno-badawczego ponownie wybierzemy ten produkt i dostarczającą go firmę.
Z firmą „ELPLAST+” Sp. z o. o. współpracujemy od 2009 roku. Realizacja dostaw była wykonana solidnie, terminowo i bez uwag. Dostarczane towary spełniają nasze wymagania techniczno-jakościowe.

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.