Elplast+ wspiera polską kulturę!

12 lutego firma Elplast+ miała przyjemność gościć na Drugim Balu Dobroczynnym  „Spragnieni Piękna. Nowoczesność. Lata 50. i 60”. Nasze uczestnictwo w tego rodzaju wydarzeniu nie było przypadkowe, bowiem dzięki niemu mieliśmy okazję wesprzeć polską sztukę i zdolnych młodych artystów. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW” w gmachu głównym Muzeum Narodowego, a jej celem była przede wszystkim zbiórka na rzecz instytucji. Ten niezapomniany wieczór był więc okazją do celebrowania ostatnich dni karnawału, obcowania z wyjątkowymi dziełami sztuki, a przede wszystkim możliwością okazania pomocy Muzeum Narodowemu. To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie entuzjastów sztuki, darczyńców i przyjaciół Muzeum – miejsca kluczowego dla rozwoju i ochrony polskiej kultury. To właśnie ono sprawia, że społeczeństwo ma okazję pogłębiać wiedzę o kulturze i sztuce, dlatego jesteśmy dumni, że mamy wkład w propagowanie tak ważnych wartości.

Spragnieni_Piękna

Zdjęcie wykonał: Ernest Wińczyk

Aukcja charytatywna

Tym razem bal nawiązywał do barwnego okresu polskiego wzornictwa lat 50. I 60.  Nie zabrakło występów wyjątkowych artystów – Krzesimira Dębskiego, muzyków z Tarkowski Orkiestra czy grupy tanecznej Dansinn by Malitowski. Prócz szampańskiej zabawy w doborowym towarzystwie, głównym punktem wieczoru była aukcja charytatywna, na której licytowano unikatowe dzieła sztuki. Były to przede wszystkim ceramiczne, ręcznie malowane, charakterystycznie zdobione wazony z serii „OKO Teresa” Malwiny Konopackiej, które zostały poddane interwencjom i interpretacjom artystów: Pawła i Julii Althamerów, Agaty Bogackiej, Tymka Borowskiego, Agnieszki Brzeżańskiej, Doroty Buczkowskiej, Jana Dobkowskiego, Jarosława Modzelewskiego, Włodzimierza Pawlaka, Jadwigi Sawickiej i Honzy Zamojskiego oraz samej Malwiny Konopackiej. Licytowano także dwa kultowe fotele RM 58 autorstwa Romana Modzelewskiego oraz rzeźbę polsko-meksykańskiego rzeźbiarza Xawerego Wolskiego.  Nasza firma wylicytowała jeden z wazonów zinterpretowany przez Agnieszkę Brzeżańską – malarkę i fotografkę, której twórczość w dużej mierze bazuje na ogólnodostępnych mediach i czerpaniu z otaczającej rzeczywistości.  Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na renowację eksponatów Muzeum Narodowego i podtrzymywanie jego świetności.

Cieszymy się, że powstają inicjatywy takie jak miniony bal, który poprzez obcowanie z dziełami sztuki był ucztą dla ducha, a jednocześnie stanowił wyraz wsparcia dla Muzeum Narodowego i kultury polskiej.

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.