Ciepła podłoga – dlaczego warto wykonać ogrzewanie podłogowe?

Chłód, jaki czujemy dotykając bosą stopą posadzki to nic przyjemnego. W takiej sytuacji każdy z nas zdecydowanie wolałby cieszyć się przyjemnym ciepłem. Zwłaszcza zimą, gdy jeszcze trudniej jest nam wstać i przywitać nowy dzień.

Z pomocą przychodzi coraz popularniejsze ogrzewanie podłogowe.

Przy tym typie ogrzewania, zamiast instalowania w pomieszczeniach tradycyjnych grzejników, montuje się pod podłogą przewody. Będzie nimi płynąć ciepła woda, albo będą to elektryczne elementy grzewcze.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Zasada działania jest bardzo prosta. W podłodze znajdują się przewody lub maty z przewodami. Przewody te wykonane są z materiału o specjalnie dobranych parametrach oporu elektrycznego. Opór ten sprawia, iż przewód rozgrzewa się wtedy, gdy płynie przez niego prąd elektryczny. Podłoga odbiera ciepło właśnie z przewodów i przekazuje je do pomieszczeń.

Ogrzewanie podłogowe wodne

System ten również charakteryzuje się prostą zasadą działania. W podłodze znajdują się rury, przez które płynie ciepła woda. Ciepło z rur przekazywane jest przez podłogi do użytkowanych pomieszczeń.

Ogrzewanie płaszczyznowe – w tym instalacja podłogowa – uznawane jest za najlepszy system ogrzewania dla człowieka z uwagi na przesłanki natury fizjologicznej. Dobrze wykonana i zaprojektowana instalacja powinna zapewnić temperaturę nieprzekraczającą 20°C na wysokości 1-2 m. Zaleca się utrzymywanie temperatury samej podłogi na poziomie 26°C – jednak nie powinna ona przekraczać 29°C.

Zalety ogrzewania podłogowego

  • Duża powierzchnia grzejna pozwalająca na stosowanie niższej temperatury czynnika grzewczego, co w znaczący sposób przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania
  • Równomierny rozkład temperatury, a co za tym idzie – zbliżony do idealnego rozkład ciepła
  • Bezpieczeństwo użytkowania ze względu na niską temperaturę grzejnika, którym jest podłoga.
  • Brak zewnętrznej ekspozycji systemu poprawia estetykę wnętrza pomieszczenia

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.