Automatyczne nawadnianie ogrodu? Poznaj polietylenowe rury do nawodnień

Automatyczne nawadnianie ogrodu? Poznaj polietylenowe rury do nawodnień

Każdy posiadacz ogrodu chciałby, żeby roślinność w nim bujnie się rozwijała. Tego jednak nie można osiągnąć bez odpowiedniej ilości wody, która zapobiegnie wyschnięciu kwiatów i trawy. Jeśli więc na poważnie myślimy o rozwoju naszego ogrodu warto pomyśleć o systemie nawadniania. Ze względu na wygodę warto zainstalować system automatycznego nawodniania, który nie wymaga naszego zaangażowania, a także doskonale się sprawdzi nawet podczas nieobecności w domu, na przykład w czasie urlopu. Kiedy zdecydujemy się już na system nawadniania, należy wybrać materiał, z jakiego zostanie on zbudowany, w końcu na rynku nie brakuje rozmaitych produktów, każdy ma jednak nieco inne właściwości. Obecnie coraz większą popularność zyskują polietylenowe rury do nawodnień, które proponuje m.in. firma Elplast+.

Właściwości polietylenu

Polietylen to inaczej polimer etenu, związek chemiczny, który dzięki swoim właściwościom chemicznych zyskał szerokie zastosowanie w przemyśle. Jest on odporny na czynniki atmosferyczne, rozmaite kwasy, wysokie temperatury. Dzięki temu doskonale sprawdza się w trudnych warunkach i jest wytrzymały, dlatego coraz częściej jest stosowany w systemach do nawodnień. Wykonane z niego rury charakteryzuje duża elastyczność, dzięki czemu łatwo zamontować je nawet na nierównym terenie, co w projektowaniu systemu do ogrodu odgrywa niebagatelną rolę. Posiadają dużą odporność na promieniowanie UV, korozję oraz niskie i wysokie temperatury. Polietylenowe rury zapewniają stałą przepustowość oraz dzięki gładkiej powierzchni minimalizują opory przepływu. Do tego ważą o wiele mniej niż analogiczne rury wykonane z żeliwa czy ze stali. W porównaniu z nimi są też wyjątkowo bezawaryjne. Połączenie między poszczególnymi rurami są trwałe i nie ulegają rozszczelnieniu. Przeciętna rura stosowana do systemów nawadniających składa się aż z trzech warstw. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera do ogrodu niezawodne polietylenowe rury.

Polecane produkty:

Rury wodociągowe

Rury kanalizacyjne

Studnie kanalizacyjne

Skontaktuj się z nami

    * Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


    Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.